Strona główna » Aktualności » Nasze przedszkole realizuje projekt pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska EkoEksperymentarium

Nasze przedszkole realizuje

pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska EkoEksperymentarium

Jesienią nasze przedszkole przystąpiło do projektu ekologicznego pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska EkoEksperymentarium.

Projekt ma na celu uczenie i rozwijanie dobrych praktyk ekologicznych u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać , oszczędzać wodę. Wszystko to jest w formie gry online odzwierciedlającej codzienne czynności.

Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w sposób atrakcyjnej gry dla najmłodszych, ponieważ twórcy sięgają po proste komunikaty i działania, które mają przełożenie na codzienność każdego z nas.

Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy oraz otrzymanie certyfikatu dla grupy przedszkolnej i nauczyciela.

EkoEksperymentarium powstało na platformie Genial.ly przy użyciu narzędzi S’cape. Gra jest opracowana z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 11 lat, ich rodzicach i nauczycielach.  Można w nią grać samodzielnie, całą rodziną  lub w czasie zajęć, zarówno w sali, jak i zdalnie. Zachęcam rodziców do gry z dziećmi w Pokojach Zagadek (link: https://ekoeksperymentarium.pl/graj/).

EkoEksperymentarium w wersji online pozwala przeprowadzić jedno lub wiele zajęć w ciągu roku szkolnego. Co więcej, edukatorzy mogą liczyć na wsparcie w postaci materiałów dodatkowych, scenariuszy lekcji i wsparcia autorów gry. Dla rodziców również zostały przygotowane materiały do pracy z dzieckiem.

Bohaterami gry jest rodzina Łaskotków, która stara się w swoim domu działać dla dobra Planety. Romek w łazience opowiada o tym, jak nie marnować wody a Tata zaprasza do kuchni, gdzie opowie jak mądrze kupować, sprzątać, gotować i segregować. Mama i Róża zaproszą do salonu i pokoju dziecięcego wiosną 2021.

Grupa PODRÓŻNICY zagrała już w 2 gry na ekranie multimedialnym: Graj w Łazience i Graj w Kuchni. Za udział w projekcie grupa Podróżnicy z wychowawcą otrzymały już certyfikaty. Grupa Podróżnicy otrzymała dyplom dla Ekogrupy Podróżnicy za udział w programie EkoEksperymentarium i zdobycie umiejętności Mistrzów Ekologii. Gratulujemy!!!

Anna Sobianowska