Strona główna
Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności

Nasze przedszkole realizuje projekt pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska EkoEksperymentarium

Strona główna » Aktualności » Nasze przedszkole realizuje projekt pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska EkoEksperymentarium

wielkość tekstu:A | A | A

 Nasze przedszkole realizuje

projekt

pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska EkoEksperymentarium

       Jesienią nasze przedszkole przystąpiło do projektu ekologicznego pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska EkoEksperymentarium.

Projekt ma na celu uczenie i rozwijanie dobrych praktyk ekologicznych u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać , oszczędzać wodę. Wszystko to jest w formie gry online odzwierciedlającej codzienne czynności.

Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w sposób atrakcyjnej gry dla najmłodszych, ponieważ twórcy sięgają po proste komunikaty i działania, które mają przełożenie na codzienność każdego z nas. 

Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy oraz otrzymanie certyfikatu dla grupy przedszkolnej i nauczyciela.

EkoEksperymentarium powstało na platformie Genial.ly przy użyciu narzędzi S’cape. Gra jest opracowana z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 11 lat, ich rodzicach i nauczycielach.  Można w nią grać samodzielnie, całą rodziną  lub w czasie zajęć, zarówno w sali, jak i zdalnie. Zachęcam rodziców do gry z dziećmi w Pokojach Zagadek (link: https://ekoeksperymentarium.pl/graj/).

 EkoEksperymentarium w wersji online pozwala przeprowadzić jedno lub wiele zajęć w ciągu roku szkolnego. Co więcej, edukatorzy mogą liczyć na wsparcie w postaci materiałów dodatkowych, scenariuszy lekcji i wsparcia autorów gry. Dla rodziców również zostały przygotowane materiały do pracy z dzieckiem.

Bohaterami gry jest rodzina Łaskotków, która stara się w swoim domu działać dla dobra Planety. Romek w łazience opowiada o tym, jak nie marnować wody a Tata zaprasza do kuchni, gdzie opowie jak mądrze kupować, sprzątać, gotować i segregować. Mama i Róża zaproszą do salonu i pokoju dziecięcego wiosną 2021. 

Grupa PODRÓŻNICY zagrała już w 2 gry na ekranie multimedialnym: Graj w Łazience i Graj w Kuchni. Za udział w projekcie grupa Podróżnicy z wychowawcą otrzymały już certyfikaty. Grupa Podróżnicy otrzymała dyplom dla Ekogrupy Podróżnicy za udział w programie EkoEksperymentarium i zdobycie umiejętności Mistrzów Ekologii. Gratulujemy!!!

Anna Sobianowska

czytano: 26 razy

źródło: przedszkolezarnowiec.pl

Strona główna

Przedszkole Publiczne w Żarnowcu
ul. Kościelna 5, 42-439 Żarnowiec
(32) 724 11 30, e-mail: przedszkole_zarnowiec@op.pl

Kapitał ludzki. Narodowa Strategia Spójności. Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Przedszkole Publiczne w Żarnowcu realizuje projekt: Nowe przedszkole w Gminie Żarnowiec. W ramach projektu powstała strona dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.