WIRTUALNA WYCIECZKA DO TEATRU

Strona główna » Aktualności » WIRTUALNA WYCIECZKA DO TEATRU

WIRTUALNA WYCIECZKA DO TEATRU

W ramach realizacji tematyki kompleksowej tygodnia, pn. „W teatrze” dzieci z grupy Żabki zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi teatru podczas oglądania prezentacji multimedialnej. Dowiedziały się jak wygląda scena teatralna i poszczególne jej elementy.  Ponadto dzieci zapoznały się ze sposobem powstawania sztuki teatralnej i wzbogaciły swój słownik o takie pojęcia jak: reżyser, rekwizyty, scenografia, kostiumy, choreografia, drama, pantomima. Zapoznały się z rolą teatru w życiu człowieka oraz kształtowały uczucia estetyczne. W związku z udziałem w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy” wybraliśmy się w wirtualną wycieczkę do teatru. Dzieci przed tym wydarzeniem samodzielnie przygotowały bilety wstępu, ponumerowały rzędy oraz miejsca na widowni. W dniu wirtualnej wycieczki dzieci przyszły do przedszkola ubrane w stroje eleganckie – pamiętając o zasadzie ubioru podczas wizyty w teatrze. Poprzez taką wirtualna wycieczkę dzieci wdrożyły się  do właściwego zachowania się w miejscu publicznym. Bardzo miło wspominamy to wydarzenie.

Dorota Kłek