Poczta Walentynkowa w grupie Zabki

Strona główna » Aktualności » Poczta Walentynkowa w grupie Zabki

Poczta Walentynkowa w grupie Żabki

12 lutego obchodziliśmy Walentynki. Dzieci prowadziły rozmowy okolicznościowe z nauczycielem: „Co to jest miłość?”, „Jak okazujemy miłość?”, „Co jest symbolem Walentynek?”, „W jaki sposób świętujemy to pełne miłości święto?”. Obejrzały krótki filmik „Oczami dziecka święta Walentego”. Przedszkolaki w oparciu o wiersz Jana Brzechwy „Żuk” wypowiadali się na temat miłości. Milusińscy malowali walentynkowe serca i brały udział w zabawach ruchowych i tańcach. Przez cały tydzień poprzedzający Walentynki, dzieci wykonywały Walentynki dla kolegów i koleżanek oraz dla Pań. Zwieńczeniem prac było dostarczenie Walentynkowej poczty do adresatów. Radości nie było końca z otrzymanych karteczek Walentynkowych.

Dorota Kłek