MOTYLKI- Rodzice czytają przedszkolakom

Strona główna » Aktualności » MOTYLKI- Rodzice czytają przedszkolakom

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. W ramach akcji  "Cała Polska czyta dzieciom"  oraz tematu kompleksowego „Czy to prawda, czy to bajka” rodzice dzieci z grupy MOTYLKI czytały codziennie bajki. Pierwszą odważną mamą, która nas odwiedziła była mama Franusia, pani Anna Dziekan, która zasłuchanym dzieciom przeczytała legendę o smoku wawelskim. Mama Lenki- pani Anna Myca przedstawiła dzieciom w formie teatrzyku bajkę o Czerwonym Kapturku. Historię brzydkiego kaczątka opowiedziała mama Natalii- pani Sylwia Wójcik.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za poświęcony nam czas😊

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i, uczestnictwie w kulturze. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

Agnieszka Mądry

Rodzice czytają przedszkolakom 2019