Wycieczka Żabek do Agrogospodarstwa Pod Skałką

Strona główna » Aktualności » Wycieczka Żabek do Agrogospodarstwa Pod Skałką

Dnia 10 czerwca br. przedszkolaki z grupy Żabki wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce do Agrogospodarstwa  ,,Pod Skałką”, które mieści się w Przybynowie. Na przedszkolaków czekało tam mnóstwo atrakcji. Na początek był powitalny poczęstunek dla dzieci i rodziców , następnie zwiedzanie Mini Zoo i poznanie takich zwierząt jak: wielbłąd, lama, osiołki, daniele, kuce, kózki i wiele innych. Następnie dzieci zwiedzały skansen wsi jurajskiej - chatę z XIX/ XX w. Po zwiedzaniu czekała na przedszkolaków następna atrakcja tj: przejażdżka po malowniczych terenach Jury- Jurajskim ekspresem”. Po powrocie dzieci uczestniczyły w warsztacie edukacyjnym pt. ,,W krainie mydła” gdzie praczka Aniela zabrała dzieci w ekscytującą podróż w czasie, zapoznając je z metodami dbania o czystość stosowanymi przez starożytne cywilizacje i średniowiecznych Europejczyków. Główną atrakcją była możliwość samodzielnego wyprania ubrania na tarze oraz wykonanie własnoręcznego mydła. Po atrakcyjnym warsztacie przedszkolaki spędziły miło czas w parku ,,Kraina marzeń Dzieci” gdzie czekały na nich dmuchane zamki, trampoliny, huśtawki. Na zakończenie wycieczki była kiełbaska z grilla dla każdego uczestnika oraz wata cukrowa. W drodze powrotnej  w ten upalny dzień wyjątkowo smakowały wszystkim lodyJ Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń, dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo szczęśliwe.

Agnieszka Mądry

Wycieczka Żabek do Przybynowa