PODRÓŻNICY W KOPALNI SOLI W WIELICZCE

Strona główna » Aktualności » PODRÓŻNICY W KOPALNI SOLI W WIELICZCE

PODRÓŻNICY w KOPALNI SOLI w WIELICZCE

13 maja grupa Podróżnicy z rodzicami, jedną babcią i wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce, która uchodzi za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Towarzyszyło nam 2 przewodników: jeden zajmował się dziećmi, drugi rodzicami.

Podczas wycieczki trasą "Odkrywamy Solilandię" dzieci podziwiały wspaniałe komnaty, groty, urokliwe  podziemne jeziorka. Idąc wąskimi solnymi uliczkami poznaliśmy mieszkańców kopalni - solizaury i małe solonie, czyli kopalniane smoki.

Udało nam się spotkać Soliludka, który towarzyszył nam w wędrówce.

W krainie Solilandii bajkowe postaci zapraszały przedszkolaków do zabawy a znalezione przedmioty służyły do rozwiązywania ciekawych zagadek. Dzieci poznały historię Królowej Kingi, dzięki której dowiedziały się skąd znalazła się sól w kopalni.

Skarbnik, do którego dotarła nasza grupa, mianował Oliwię Siejkę na księżniczkę Kingę,  która bardzo dobrze radziła sobie rządzeniem podziemnym królestwem. Wyczarował też dla dzieci prezenty:  solilizaki, dyplomy, znaczki, zakładki do książek.

Na trasie pokonaliśmy około 800 schodów, z czego na starcie już 380.

Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą oraz świetną zabawą.

W drodze powrotnej dzieci wstąpiły do McDonald’s, gdzie miały czas na posiłek oraz szybki zjazd na niezwykłej  zjeżdżalni.

Anna Sobianowska

PODRÓŻNICY W KOPALNI SOLI W WIELICZCE