Strona główna
Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności

GRUPA MOTYLKI W BIBIOTECE

Strona główna » Aktualności » GRUPA MOTYLKI W BIBIOTECE

wielkość tekstu:A | A | A

 

Poznajemy tajemnice książek

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy „Motylki” zajmowały się tematyką dotyczącą książek. Głównym  celem naszych zajęć było zaszczepienie w dzieciach miłości do książki jako źródła wiedzy i zabawy, a także wyrobienie w nich nawyku czytelniczego.  Poznaliśmydrogę powstawania książki, wykonaliśmy własne rękodzieła i wiele innych ciekawych rzeczy. Atrakcją dla maluchów była zabawa dydaktyczna „Szpital książek”.  Na zakończenie przedszkolaki odwiedziły  Bibliotekę w Żarnowcu. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie, stąd rozpoczęło się ono  od zapoznania z zasadami korzystania  z biblioteki,  następnie maluchy spacerowały labiryntem regałów książkowych, wysłuchały bajki  „Pinokio”,  a także oglądały książeczki w czytelni. Czas minął bardzo szybko. Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i zapowiedziały, że będą częstymi gośćmi biblioteki. Kolejne spotkanie już niebawem, ponieważ otrzymaliśmy zaproszenie na zajęcia, na których obejrzymy prezentację multimedialną i wykonamy zakładkę do książki. Zabawy  w bibliotece mają zachęcić dzieci do częstego korzystania z    książek, oglądanie ich i czytania nie tylko w przedszkolu, ale także z rodzicami  w domu.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor za zaproszenie oraz Pani Ani, która  wprowadziła dzieci w tajemniczy, ale jakże ciekawy świat książek.

                                                         Wychowawczyni grupy „Motylki” – Renata Kłek

czytano: 102 razy

źródło: przedszkolezarnowiec.pl

g. Motylki w bibliotece

zdjęć w galerii: 6
przejdź do galerii
Strona główna

Przedszkole Publiczne w Żarnowcu
ul. Kościelna 5, 42-439 Żarnowiec
(32) 724 11 30, e-mail: przedszkole_zarnowiec@op.pl

Kapitał ludzki. Narodowa Strategia Spójności. Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Przedszkole Publiczne w Żarnowcu realizuje projekt: Nowe przedszkole w Gminie Żarnowiec. W ramach projektu powstała strona dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.