Tydzień wiejski w grupie Żabki

Strona główna » Aktualności » Tydzień wiejski w grupie Żabki

W minionym tygodniu grupa Żabki rozmawiała o wszystkim, co dzieje się na wiejskim podwórku. To temat, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem ponieważ dzieci doskonale wiedzą jakie zwierzęta żyją w wiejskiej zagrodzie. Samodzielnie wyszukiwały w książkach i weryfikowały informacje dotyczące zwierząt.  Rozpoznawały dźwięki wydawane przez zwierzęta, dopasowywały nazwę zwierzęcia i ilustracje je przedstawiające do dźwięku, który wydaje. Wykonały wiele ćwiczeń w dodawaniu w zakresie 10. Dzieci własnoręcznie zrobiły masło, które potem ze smakiem zajadały. Wykonaliśmy również smaczne i zdrowe kanapki. Dzieci były na wycieczce w sklepie, poznawały produkty z mleka, zrobiliśmy zakupy aby w przedszkolu zrobić pożywny twarożek. Rozpoznawały zmysłem dotyku, smaku i zapachu różne rodzaje produktów mlecznych.

Agnieszka Mądry

Tydzień wiejski w grupie Żabki