Strona główna
Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności

PROJEKT PIENIĄDZE

Strona główna » Aktualności » PROJEKT PIENIĄDZE

wielkość tekstu:A | A | A

 Projekt „PIENIĄDZE”

     W miesiącu marcu grupa Podróżników brała udział w projekcie „Pieniądze”. Celem projektu było: budzenie i aktywizowanie ciekawości oraz aktywności poznawczej dziecka, budowanie wiedzy na temat historii pieniądza i szeroko pojętej edukacji ekonomicznej, łączenie pracy zawodowej rodziców z otrzymywaniem wynagrodzenia jako źródła budżetu domowego niezbędnego do utrzymania rodziny,  kształtowanie nawyków racjonalnego gospodarowania pieniędzmi,  wzbogacanie dziecięcego słownictwa o pojęcia związane z pieniędzmi i ich produkcją, rozwijanie umiejętności wyciągania wniosków z samodzielnie przeprowadzonych eksperymentów i doświadczeń.

Dzieci poznały monety i banknoty z różnych krajów oraz stare monety i banknoty, których używali ich dziadkowie. Oglądały film „Historia pieniądza”, z którego dowiedziały się gdzie i w jaki sposób powstają pieniądze. W ramach wycieczki obejrzały wnętrze banku, dowiedziały się, jakie nazwy noszą wybrane stanowiska pracy (kasjer, dyrektor banku), zapoznały się z urządzeniami do liczenia monet i banknotów, poznały do czego ludziom potrzebny jest bank, co przechowuje się w banku, do czego służy „skarbiec”, obejrzały bankomat.

         Bardzo dziękujemy dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Żarnowcu - p. Adamowi Dziubdziela za oprowadzenie przedszkolaków po banku.

        W ramach projektu Podróżnicy zaprosili do swojej sali kolegów z grupy Żabek, z którymi podzielili się swoją wiedzą oraz pobawili się zabawkowymi pieniędzmi.

 Na zakończenie projektu dzieci udały się do sklepu, gdzie samodzielnie dokonały zakupu odżywki do kwiatów ( płaciły, liczyły resztę wydaną przez ekspedientkę).

Podróżnicy znają nominały polskich monet i banknotów i  nadal chętnie bawią się zabawkową walutą polską i euro przyniesioną przez Błażeja.

Anna Sobianowska

 

czytano: 126 razy

źródło: przedszkolezarnowiec.pl

projekt PIENIĄDZE Podróżnicy

zdjęć w galerii: 8
przejdź do galerii
Strona główna

Przedszkole Publiczne w Żarnowcu
ul. Kościelna 5, 42-439 Żarnowiec
(32) 724 11 30, e-mail: przedszkole_zarnowiec@op.pl

Kapitał ludzki. Narodowa Strategia Spójności. Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Przedszkole Publiczne w Żarnowcu realizuje projekt: Nowe przedszkole w Gminie Żarnowiec. W ramach projektu powstała strona dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.