UROCZYSTE POŻEGNANIE STARSZAKÓW

Strona główna » Aktualności » UROCZYSTE POŻEGNANIE STARSZAKÓW

UROCZYSTE „POŻEGNANIE STARSZAKÓW”

27 czerwca 2022 r. to bardzo ważna data dla dzieci kończących edukację w naszym przedszkolu. Tego dnia odbyła się uroczysta akademia w GOKSiT w Żarnowcu. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Wójt Gminy Żarnowiec – mgr inż. Grzegorz Scelina, prezes Wspólnoty Leśno-Gruntowej w Żarnowcu – Pan Andrzej Czech, dyrektor GOKSi T – mgr Barbara Milejska, dyrektor GBP w Żarnowcu – mgr Anna Sarwa, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowcu – mgr Iwona Karoń, Przewodniczący Rady Gminy Żarnowiec - mgr inż. Eugeniusz Kapuśniak oraz rodzice, dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie naszych przedszkolaków.

Program artystyczny przygotowały wychowawczynie: Renata Kłek i Anna Sobianowska ze swoimi wychowankami z grup: Podróżnicy i Żabki. Akademia rozpoczęła się tańcem Polonezem w wykonaniu starszaków obydwu grup. Dzieci wystąpiły w przedstawieniu pt. „W krzywym zwierciadle”. Z przymrużeniem oka wspominały czas spędzony w przedszkolu. Śpiewały piosenki do podkładów popularnych przebojów disco polo. Grupa Żabki zatańczyła taniec nowoczesny, a grupa Podróżnicy taniec śląski – Trojak. Bardzo dziękuję Piotrkowi Kempczyńskiemu, że z chęcią zastąpił jednego tancerza, który w ostatniej chwili rozchorował się.

Młodzi artyści wspaniale prezentowali się na scenie. Dziewczynki i chłopcy ubrani byli na początku na galowo, później do tańca nowoczesnego i Trojaka dziewczynki przebrały się w  spódnice należące do naszego przedszkola i wypożyczone z Koła Gospodyń z Woli Libertowskiej przez p. Małgosię Królicką.

Bardzo dziękujemy Pani dyrektor przedszkola – mgr Justynie Mucha za piękne słowa skierowane do dzieci i rodziców oraz pamiątkowe medale dla starszaków. Dziękujemy również Panu Wójtowi za wyjątkowe prezenty - Encyklopedie dla starszaków. Dziękujemy Pani dyrektor szkoły za zabranie głosu w czasie naszej akademii.

Dyrektor przedszkola podziękowała: rodzicom, którzy wyróżnili się w pracy na rzecz przedszkola, nauczycielom, pracownikom obsługi przedszkola. Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zaproszeni goście zostali obdarowani koszami ze słodyczami oraz kwiatami.

Na zakończenie wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami i rodzicami. Rodzice ufundowali dzieciom upominki. Podróżnicy otrzymali książki – Atlasy, kredki. Rada Rodziców zakupiła wszystkim dzieciom pamiątkowe piłki. Nauczyciele podarowali – dyplomiki. 5-latki sprezentowały starszym kolegom własnoręcznie wykonane złote rybki, które mają spełniać marzenia. Były też życzenia , kwiaty i żal, że  we wrześniu część dzieci odejdzie do szkoły. Zapraszamy gorąco wszystkich starszaków, żeby odwiedzali nas po wakacjach, w przyszłym roku szkolnym.

Życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzinom: Wspaniałych, wymarzonych, bezpiecznych wakacji.

Anna Sobianowska

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia